layout styles

YETİŞKİN TENİSİ

Yetişkin Eğitimlerimiz, her yaş grubu, seviye ve eğitim ihtiyaçları için tasarlanabilen programlarımızdır. Aylık ve paket sistemiyle, profesyonel antrenör ekibi gözetiminde, sosyal tenis ve performans tenisi arasında mükemmel bir kombinasyon sağlamaktadır.

TENİS OKULU

Tenisi doğru tekniği ile öğrenmek ve geliştirmek için ders almak gereklidir. Akademimiz, seviyenize göre oluşturulmuş Yetişkin Tenis Okulumuz bir yandan başlangıç eğitiminizi tamamlamanızı sağlarken, bir yandan da yeni arkadaşlıklara temel oluşturacaktır. Ayrıca henüz tenis konusunda tam karar verememiş katılımcılarımıza 4-6 kişilik gruplar ile ekonomik bir başlangıç imkanı da sunmaktadır. Katılımcılarımızın karar vermelerini kolaylaştırmak amacıyla Tenis Okulumuz süresince kullanılacak ekipmanlar akademimiz tarafından sağlanmaktadır.

Her dönem haftada iki(2) ders olmak üzere toplam on iki (12) hafta sürecektir. Gruplarımız ve grup sayılarımız öğrencilerimizin seviyelerine göre oluşturulmaktadır. Modern Tenis Eğitim metodolojisi kullanılarak hazırlanan eğitim programlarımız ile temel eğitimin en kısa sürede tamamlanması amaçlanmaktadır.

Format : 1 kortta 4-6 katılımcı;
Süre : 1.Dönem: Eylül – Ekim – Kasım
2.Dönem: Aralık – Ocak – Şubat
3.Dönem: Mart – Nisan – Mayıs
İçerik : 60 dak./ Tenis Temel Eğitimi

CARDIO TENİS

Tenis, her yaş ve farklı becerideki bireylerin yaşam boyu yapabileceği ender sporlardan birisidir. Kaliteli fiziksel aktivite miktarını arttırmayı özendirmek için Cardio Tenis geliştirilmiştir.
Amerika’da 800 den fazla tenis kulübünde uygulanmaya başlayan, birçok insanın tercih ettiği CARDIO TENİS ;
Hem Tenis, hem de Aerobik amaçlı fitness egzersizlerinin birleştirildiği bir uygulamadır,
Uygulamaya katılmak için tenis bilmek gerekmemektedir,
Müzik eşliğinde yapılan bir CARDIO TENİS seansı, yaklaşık 60-75 dakika sürmekte,

Eğitimli bir tenis antrenörünün sağladığı bir Cardio Tenis Dersine, farklı fiziksel uygunluk seviyesi, farklı yaş ve farklı beceri düzeyindeki bireyler katılabilir. Bu eğitim programımız ile;
* Katılımcıların fiziksel aktivitesi artar ve kardiyovasküler fiziksel uygunluğu ve diğer fiziksel uygunluk özellikleri artar.
* Katılımcılar kalp atım hızlarını istikrarlı bir şekilde kendi aerobik antrenman aralıklarına doğru yükseltirler.
* Katılımcılar tekler ya da çiftler tenis oyunundan daha fazla kalori yakarlar.
* Katılımcılar aynı interval antrenmanında olduğu gibi, kısa sürelerle şiddeti yüksek antrenman ve aralarda dinlenme yaparlar.
* Çeşitli becerilerdeki bireylerin katılımlarıyla oluşan gruplar, eğlenceli aktiviteler yapar ve bu sayede tenisten hoşlanırlar.
* Katılımcılar, Cardio Tenis esnasında üst düzey bir antrenman yapmış olurlar.

Format : 1 kortta 6-12 katılımcı;
Süre : Yıl boyunca sürecek.
İçerik : 60 - 75 dk. Cardio egzersizler.

YETİŞKİN TENİS TAKIMI

Tenisi sportif rekabet ve sosyal birliktelik olarak devam ettiren yetişkinlerimiz için ulusal ve uluslararası turnuvalarda mücadele etmek üzere oluşturduğumuz antrenman gruplarıdır. Sistematik antrenman ve planlama ile sporcularımızı turnuvalara takım olarak hazırlarken aynı zamanda birlikte efor sarfetmenin keyfini yaşamaları sağlanmaktadır.

Format : 1 kortta 4 oyuncu
Süre : Yıl boyunca sürecek.
İçerik : 2 x 60 dak./ Tenis Antrenmanı
2 x 45 dak./ Kondisyon Antrenmanı