NEDEN BİZ

Sporcu ve Sporcu Adayları İçin;

Performans Tenis Akademisi olarak, gençler ve yetişkinler için tasarladığımız eğitim sistemimizi bir fabrika mantığından çıkararak, katılımcılarımızı kendi özelliklerinin farkına varabilecekleri, kendilerini özel hissedecekleri ve sistematik olarak çalışabilecekleri bir akademi sistemi oluşturduk. Çalışmalarımıza; çocuklar, gençler ve yetişkinlerin yanında kurumsal katılımcılarımız için de tasarladığımız modern öğrenim ve gelişim metotlarıyla devam ediyoruz. İnanç, Disiplin, Kararlılık ve Ahlak değerlerimizi oyuncularımızla ve velilerimizle birlikte geliştiriyoruz. Doğru zamanda, doğru hedeflere sahip olmanın önemini biliyor ve bu hedeflere ulaşmak için kararlılıkla çalışıyoruz. Oyuncularımızı, sadece iyi birer tenis oyuncusu olarak değil gerçek sporcular ve topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek genel bakışımızı göstermektedir.

Tenisi Hayatlarının Bir Parçası Haline Getirmek İsteyenler İçin;

Performans Tenis Akademisi olarak, başlangıç programlarıyla başlayıp ileri düzey müsabaka hazırlık programlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim programlarımız bulunuyor. Bu programlarımıza bireysel olarak katılımın yanında şirket, okul ve arkadaş grubu olarak da katılım yapılabiliyor.


Değerlerimiz

İnanç , Disiplin , Kararlılık , Ahlak .

Vizyonumuz

Akademimizin Vizyonu;

Tenisi gerçekten seven ve hayatının bir parçası haline getirmek isteyen yetenekli sporcu adaylarının katılımı ve doğru antrenman programlarının kombinasyonları ile yüksek kalitede turnuva oyuncuları yetiştirmek ve ulusal, uluslararası alanda başarılı birer sporcu ve sağlıklı, sosyal, çağdaş bireyler olmalarına katkıda bulunmaktır. Ayrıca oyuncularımızın, kişisel oyun stillerinin ve becerilerinin yaratılması, beş oyun durumunda da çözüm üretebilmelerinin ve puan oynamaktan zevk almalarının sağlanmasıdır.

Misyonumuz

Akademimizin Misyonu;

Sporcularımızın uluslararası düzeyde, Tennis Europe ve ITF sıralamalarında ilk 20 Sporcu içine girmelerini ve devamında profesyonel olmalarını sağlamak.

Amacımız

Akademimizin Amacı;

Ulusal ve Uluslararası alanda başarılı sporcularının yetiştirildiği ve çalıştırıldığı bir eğitim merkezi haline gelmektir. Akademimizde performans tenis eğitimi ve antrenmanlarının yanında, tenis sporunun tüm elementlerinin aynı çatı altında sunulması hedeflenerek yetişkinlere ve sosyal amaçla tenis oynayan genç katılımcılara, okul, üniversite, kurum ve kuruluşlara da hizmet verilmektedir.

PERFORMANS TENİS AKADEMİSİ

Performans Tenis Akademisi, Dünyaca ünlü İTO Cemile Sultan Korusu ve Acarkent Colesium da hizmet vermekte ve akademimizde;
• Her yıl yaklaşık 10 bin saat yetişkin tenis dersi,
• Her yıl yaklaşık 8 bin saat performans antrenmanı,
• Her yıl yaklaşık 1200 saat tenis okulu eğitimi vermekte,
• Yaklaşık 90 resmi turnuvaya iştirak edilmekte ve
• Akademimizde her yıl 2 adet yetişkin ve 4 adet gençler performans tenis turnuvası düzenlenmektedir.


Acarkent Coliseum

PTA Coliseum, 2670 konutlu yaklaşık 10000 kişilik popülasyona sahip ACARKENT Konutlarının içinde bulunmaktadır.
Performans Tenis Akademisi, Acarkent Coliseumda hizmet vermekte; yaklaşık 10.000 kişinin yaşadığı Acarkent sakinlerine ve çevre sakinlere hizmet veren Coliseum yaklaşık 360.000 ziyaretçi almaktadır.
Üyelerin kullanabildiği 3 adet kapalı havuz (Yarı olimpik, çocuk ve eğitim), 12000 m2 de bulunan 4 açık havuz, 6 kaydırak ve 1 dalga havuzunu içeren
Aquapark, Türk Hamamı, Sauna, Yağmur Duşu, Masaj ve Cilt bakım hizmetleri de içeren Spa Merkezi barındırmaktadır.
Uluslararası standartlara sahip, kış aylarında kapalı korta dönüştürülebilen 4 adet tenis kortu bulunmaktadır.
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA


İTO Cemile Sultan Korusu

Cemile Sultan Korusu Boğaz’ın yanı başında, Kandilli’de 100 dönümlük yeşil alandan oluşmaktadır. Bu tarihi koru, Vakfın gösterdiği özen ile yeniden canlandırılmış, kurumakta olan yüzlerce ağaç kurtarılmış, 2000 yeni ağaç dikilmiş ve çevre düzenlemesi yapılmıştır.

Performans Tenis Akademisi, Dünyaca ünlü İTO Cemile Sultan Korusunda hizmet vermekte; yaklaşık 300.000 üyenin kullanımına açık olup, her yıl yaklaşık 1,5 milyon ziyaretçi almaktadır.

Ayrıca Cemile Sultan Korusu’nda Vakıf üyelerinin yararlanabildiği muhteşem Boğaz manzarasına sahip açık ve kapalı restoranlar, yüzme havuzu, toplantı tesisleri, davet ve organizasyon alanları da yer almaktadır. Akademimiz, yaz ayları için 3 adet Açık Kort ve kış ayları için balon sistemi ile kapatılan 3 adet ısıtmalı Kapalı Kort ile tenis severlerimize 12 ay ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır.
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA
PTA